Qwirkle Cubes
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Waga około
1 kg
Ocena
6.56
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Schmidt
Kategorie
logiczna (Abstract Strategy)
kości (Dice)
Pozycja na BGG
3442
Ocena na BGG
6.56/10 na 1415 głosy
Nazwa oryginalna
Qwirkle Cubes
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
budowa schematów (Pattern Building)
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
Wydanie
niemieckie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 40 do 50 min.
Rok premiery
2009
Rok wydania
2015
Autor
Susan McKinley Ross
Pudełko zawiera
*90 kości
*woreczek
*instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Qwirkle

Opis

Kościane Qwirkle?

Tak jest! Znany i lubiany na całym świecie tytuł został wydany ponownie- niosąc te same radosne i wymagające chwile. "Qwirkle Cubes" to 90 solidnie wykonanych, sześciennych kości utrzymanych w grafice zwykłej wersji. Przedstawiają znane wzory i kolory, ale czy chodzi o to samo? Tak jest! Te same zasady- "Qwirkle Cubes" wygrywa osoba z największa ilością punktów!

Do gry zasiada od 2 do 4 osób. Każdy losuje 6 kostek i za pomocą rzutu "ustala" znaczki początkowe. Koniec przygotowań. Prawda że szybko? Ekspresowo można się też zasad gry nauczyć. W "Qwirkle Cubes" (tak jak w innych wersjach) chodzi o zdobywanie punktów. Otrzymujemy je za stworzenie ciągów złożonych ze wzorów lub kształtów. Dokładać możemy swoje kosteczki (w dowolnej ilości) i tworzyć nowe rzędy- lub "podpinać się" pod już leżące na środku kostki! Proste? Bardzo! Czym zatem różni się ta wersja od zwykłych "Qwirkle"? Otóż kostki cały czas muszą być odsłonięte- dzięki temu wiemy czym dysponuje przeciwnik. Dodatkowo, przed ruchem gracz może zaryzykować i przerzucić swoje kostki- co może (ale nie musi) pomóc przy zganianiu punktów!

Logiczna gra dla całej rodziny? Lepszej niż "Qwirkle" nie znajdziesz! Dzięki wytrzymałości kostek- grę "Qwirkle Cubes" możemy zabrać ze sobą wszędzie- możemy grać na każdej powierzchni- wystarczy by była względnie równa. "Qwirkle Cubes" to doskonała propozycja na biwak, piknik, ale i na każde niedzielne popołudnie spędzane w domu! Satysfakcja z zabawy z "Qwirkle" gwarantowana!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-05-24 12:00:10