Republic Of Rome
Ocena
7.54
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Kategorie
Starożytność (Ancient)
Negocjacyjna (Negotiation)
Polityczna (Political)
Gry wojenne (Wargame)
Pozycja na BGG
416
Ocena na BGG
7.54/10 na 3769 głosy
Nazwa oryginalna
The Republic of Rome
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zarządzanie ręką (Hand Management)
symulacje (Simulation)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
głosowanie (Voting)

Opis

Długo oczekiwana, reedycja klasycznej gry o starożytnym Rzymie. Nowe wydanie zawiera poprawione zasady, zupełnie nową, fantastyczną szatę graficzną i wysoką, typową dla Valley Games jakość komponentów.

Republic of Rome to gra pełna wielkiej polityki, intryg, rywalizacji i kooperacji w obliczu wspólnych zagrożeń. Przed wami wyjątkowa symulacja politycznych rozgrywek w Senacie Rzymu na przestrzeni 250 lat czasów Republiki (począwszy od czasu I wojny punickiej w 264 roku p.n.e.).

 Gracze, kierując stronnictwami politycznymi w Senacie Republiki muszą w umiejętny sposób łączyć dbanie o własne cele i korzyści, ze wspólnymi działaniami dla dobra państwa (lub przynajmniej dla jak najmniejszej szkody). Budowanie politycznych wpływów, tłumienie powstań, korupcja i krwawe zamachy, wszystko w wielkiej rywalizacji o władzę, której towarzyszy widmo upadku państwa. Gdy w pogoni za władzą gracze nie zadbają dostatecznie o bezpieczeństwo i zadowolenie mieszkańców, lud powstanie przeciw nieudolnemu Senatowi i przegrają wszyscy! 

 Najważniesze wydarzenia, mające wpływ na losy Republiki pojawiają się w grze w formie odkrywanych z odpowiedniej talii kart. Historia Republiki podzielona tu została na trzy okresy, z których każdy reprezentowany jest przez talię innego koloru. Można prowadzić rozgrywkę w wybranym okresie lub odbyć fantastyczną podróż poprzez wszystkie: począwszy od okresu wojen punickich, poprzez czasy rozrastania się państwa rzymskiego, skończywszy na wydarzeniach bezpośrednio poprzedzających narodziny Imperium Romanum.

 


Podstawowe informacje:

Wydawnictwo: Valley Games, Inc.
Liczba graczy: 1-6 osób
Czas gry: 180-300 min
Wiek: od 14 lat
Wydanie: angielskie
Instrukcja: angielskaNagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2010-07-02 09:54:47