Jurasik (Jurassik)
Pudełko wymiary
10 x 13 x 2 cm
10 x 13 x 2 cm
Waga około
0.2 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Bard Centrum Gier
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 5 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 10 do 20 min.
Edycja
1
Rok premiery
2011
Rok wydania
2011
Autor
Charles Chevallier
Pudełko zawiera
*55 kart ( w tym 1 karta początku wykopalisk, 22 karty akcji oraz 32 karty dinozaurów)
*Instrukcja

Opis

Mali Paleontolodzy, Wielkie Odkrycia!

Wydawnictwo Bard, funduje młodym fanom dinozaurów spełnienie marzeń! „Jurasik”, to gra karciana, przeznaczona dla dzieci w wieku (już!) 5 lat- i opowiada o tym, co fascynuje każde młode pokolenie. Stajemy się paleontologiem i poszukujemy kości dinozaurów na wykopaliskach… Czy jest coś o czym bardziej marzą pięcioletni chłopcy?

Zarówno przygotowanie jak i zasady w „Jurasik” są banalnie proste. Talie kart akcji (z odłożonymi do pudełka 7 kartami) i talię kart odkryć tasujemy ze sobą i układamy zakryte (stroną znaku zapytania ku górze) w prostokąt 6x8. Gotowi? Możemy zaczynać wykopaliska z „Jurasik”! Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów- oczywiście są one przyznawane za znaleziska. Jak robić wykopy? W swojej turze gracz wybiera jedną kartę graniczącą z krawędzią (w trakcie gry, karty znikają i krawędź wchodzi w głąb prostokąta). Odkrywa ją i wykonuje przypisaną karcie akcje. Jeśli to kość dinozaura, zabiera ją do siebie, jeśli kamień zostawia na miejscu- będzie on utrudniał dalsze wykopaliska. Inne karty akcji oferują na przykład kolejną turę, podbieranie lub zamienianie się na egzemplarze szkieletów z innymi naukowcami.

Połączenie banalnych zasad i grafik, dostosowanych do gustów najmłodszych, czyni z „Jurasik” grę idealną pod każdym względem. Poszukujemy szczątków wielkich, pradawnych jaszczurów, odkrywamy nowe szkielety, łączymy je w pary i ścigamy się z innymi naukowcami! Mnóstwo emocji- ekscytacja w ciągu poszukiwań, strach przed konkurencją i satysfakcja z odkryć- czego chcieć więcej w wieku pięciu lat?

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2013-09-04 12:35:56