Warhammer 40000 Podbój LCG
Pudełko wymiary
25.5 x 25.5 x 5 cm
25.5 x 25.5 x 5 cm
Waga około
0.9 kg
Ocena
7.39
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Marta Szarszewska
Kategorie
Gra karciana (Card Game)
Kolekcjonerska (Collectible Components)
Walka (Fighting)
Pozycja na BGG
679
Ocena na BGG
7.39/10 na 2524 głosy
Nazwa oryginalna
Warhammer 40,000: Conquest
Mechaniki
Kontrola obszarów (Area Control / Area Influence)
Akcje impulsywne (Area-Impulse)
Zarządzanie ręką (Hand Management)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 2 osób
Czas gry
od 45 do 60 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang
Pudełko zawiera
* 7 kart liderów
* 129 kart jednostek
* 40 kart wydarzeń
* 25 kart wsparcia
* 21 kart dodatków
* 10 kart planet
* 2 kart pomocy
* 40 kart żetonów
* 2 wskaźniki dowodzenia
* 31 żetonów obrażeń
* 31 żetonów zasobów
* 1 żeton inicjatywy
* 1 żeton pierwszej planety
* 1 Zasady wprowadzające
* 1 Kompletna Księga Zasad
Jest to samodzielna gra do serii Warhammer 40000 Podbój

Opis

Krwawe militarne starcia w sektorze Traxis!

Niedawno odkryty sektor bogaty jest w surowce i artefakty mrocznej ery Technologii! Nic więc dziwnego, że zainteresowało się nim wiele frakcji- a każda chce Traxis dla siebie! Oto "Warhammer 40000: Podbój", dwuosobowa gra karciana opowiadająca o galaktycznej wojnie. Gracze stają ze sobą na polu bitwy i będą decydować o przynależności planet do własnej frakcji. Jeśli zawiodą nowe odkrycie wpadnie w ręce wroga. Jeśli zwyciężą zyskają bogactwo i sławę dla swojego lidera, czym znacznie umocnią swoją frakcje!

"Warhammer 40000: Podbój" rozpoczynamy od wyboru frakcji. Stojącego na jej czele lidera umieszczamy w sztabie (obszar przed graczem), a obok przetasowaną talię frakcyjną. Następnie dobieramy określoną przez Lidera liczbę kart na rękę oraz zasoby. Między przeciwnikami układamy Sektor Traxis- rząd 7 (z 10) kart przedstawiających planety o które będzie toczył się spór. Możemy rozpoczynać. "Warhammer 40000: Podbój" przebiega w rundach. Każda z nich dzieli się na takie same fazy. Pierwszą jest Wystawianie. Gracze naprzemiennie mogą zagrywać karty (zgodnie z przeznaczeniem) płacąc jej koszt. W ten sposób możemy gromadzić armie na planetach, używać akcji, wspierać Sztab itp. Gdy oboje przeciwnicy spasują, przechodzimy do fazy dowództwa. Tutaj, w sekrecie, każdy przydziela swojego Lidera do jednej z planet. Jeśli wybrali tą samą planetę, lub żaden z Głównodowodzących na planecie się nie pojawił, porównujemy ilość symboli dowodzenia. Pozwoli to nam skorzystać z jednego lub dwóch bonusów, jakie dana planeta oferuje. Dochodzimy do kulminacyjnego punktu gry "Warhammer 40000: Podbój"- Faza Walki odzwierciedla bowiem bezpośrednie starcie wojsk. Gracze będą przeprowadzali kolejne ataki (rozpoczynając od walki dystansowej), tak długo jak będą mogli i nie wyczerpią sie im możliwości bojowe. Gdy tylko jeden z przeciwników zostanie na planecie- zdobywa ją. Jeśli oboje wyczerpią karty i pozostają na atakowanym terenie- walka kończy sie impasem. Celem gry "Warhammer 40000: Podbój" jest zdobycie trzech planet tego samego typu.

Gotowi na galaktyczną wojnę? "Warhammer 40000: Podbój" to gra zarówno taktyczna jak i strategiczna, ponieważ gracze muszą mieć na uwadze nie tylko bieżące konflikty, ale i szykować się na kolejne etapy kampanii wojennej. Ponadto "Warhammer 40000: Podbój" to system żywej gry karcianej (LCG), co wiąże się z tym, że regularnie wydawane są zestawy 60-kartowych dodatków, zwiększających możliwości i pogłębiających radość z rozgrywki.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-10-01 15:35:35