Budowniczowie: Średniowiecze
Pudełko wymiary
13 x 13 x 4 cm
13 x 13 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2014
Autor
Frédéric Henry
Pudełko zawiera
* 42 karty robotników
* 40 monet
* 42 karty budynków

Opis

Architekci i robotnicy!

Nadszedł czas wyłonienia najlepszego inżyniera w królestwie! „Budowniczowie: Średniowiecze” to mała, podręczna gra karciana, wydana w metalowym pudełeczku- idealnym na podróż. Celem gry jest zdobycie największej liczby punktów zwycięstwa, poprzez sprytne i umiejętne wykorzystanie zatrudnionych pracowników, przy wznoszeniu majestatycznych budynków wieków średnich.

Do gry „Budowniczowie: Średniowiecze” zasiąść może od 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 8 lat. Przygotowanie stołu- wystawienie kart budynków i robotników podpowiada instrukcja. Cała gra „Budowniczowie: Średniowiecze” toczy się przez szereg rund, w których gracze w kolejności podejmują się wykonania trzech akcji. Istnieje możliwość zakupienia dodatkowej ilości akcji, każdorazowo uiszczając opłatę 5 monet. Co możemy zrobić? Na przykład rozpocząć budowę. Bierzemy wtedy jedną z kart z wyłożonego stosu i kładziemy ją przed sobą. Podobnie wygląda sprawa z zatrudnianiem robotników. Wybranego kładziemy w swojej strefie gry. Gdy brak nam pieniędzy istnieje możliwość sprzedania swoich akcji. Możemy robotnika wysłać do pracy, opłacając jego koszt. Umieszczamy wtedy kartę rzemieślnika, tak by stykała się z kartą budowy. Jeśli suma potrzebnych „surowców” do wybudowania i produkowanych przez robotnika jest równa- budowa traktowana jest za zakończoną. Odwracamy wtedy kartę stroną budynku, ku górze i otrzymujemy punkty zwycięstwa i monety za ukończenie dzieła. Gra „Budowniczowie: Średniowiecze” toczy się do momentu, aż któryś z graczy zdobędzie 17 punktów!

Czysta przyjemność z rozgrywki. Prosta, łatwa i mobilna wersja gry ekonomicznej! Idealny wybór, jeśli chodzi o gry na podróż. Szybko wyjaśnimy zasady, zainteresujemy nowych uczestników, a sama rozgrywka przebiega bardzo dynamicznie. „Budowniczowie: Średniowiecze” dzięki swojej metalowej puszeczce zapewnią kartom bezpieczną podróż! Wypatruj innych gier z serii „Budowniczowie”!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-10-29 13:47:52