Takenoko (edycja polska)
Pudełko wymiary
30 x 30 x 8.5 cm
30 x 30 x 8.5 cm
Waga około
1.2 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 40 do 50 min.
Rok premiery
2011
Rok wydania
2014
Autor
Antoine Bauza
Pudełko zawiera
*28 płytek pól uprawnych
*36 zielonych pędów
*30 żółtych pędów
*24 różowe pędy
*20 kanałów nawadniania
*9 usprawnień
*46 kart celu
*4 plansze graczy
*8 żetonów akcji
*kość pogody
*figurka pandy
*figurka ogrodnika
*instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Takenoko

Opis

Wygłodniała Panda zjada wszystkie bambusy!

Cóż za szczęście spotkało cesarza! Panda Wielka- wcielenie symbolu Jing-Jang – zamieszkało w pałacowych ogrodach. Władca raduje oko pociesznym zwierzaczkiem… a ogrodnik rwie włosy z głowy! Wygłodniała Panda zeżre wszystkie bambusy! Jeśli dalej w takim tempie będzie penetrować rośliny, po pięknym ogrodzie pozostanie tylko wspomnienie!

Oto „Takenoko”- wydana z rozmachem gra rodzinna, opowiadająca o losach ogrodu, z jednej strony pielęgnowanego przez opiekuna, z drugiej podgryzanego przez Pandę. Celem uczestników zabawy jest takie zarządzanie zasobami, by uzyskać balans między tym co urośnie, a tym co zniknie w odmętach pandziego pyszczka. Za mądre gospodarowanie i wykorzystanie warunków pogodowych gracze otrzymują punkty- a oczywiście osoba z największą ich ilością zostaje zwycięzcą! Rozgrywka w „Takenoko” jest niezwykle prosta. Kafelek startowy umieszczamy na środku stołu. Z niego grę rozpoczynają Panda i Ogrodnik (prześliczne kolorowe figurki). Do centralnej części ogrodu dokładamy losowo wybrane kafelki i możemy zaczynać. Wraz z planszą gracza uczestnicy otrzymują dwa znaczniki akcji i karty celów, każdą z innego stosu. W „Takenoko” występują trzy rodzaje takich kart: Ogrodnika, Pandy i Ogrodu. Każda z nich określa, co musimy zrobić by otrzymać punkty zwycięstwa. Np. Jeśli Panda zje 3 żółte bambusy przynosi 4 punkty zwycięstwa graczowi, lub jeśli ułożymy płytki ogrodu tak by tworzyły ciąg trzech zielonych pól zyskamy aż 7punktów itd. W swojej turze gracz rzuca kostką by określić warunki pogodowe (deszcz, słońce, wiatr itp.) i wybiera dwie akcje, których się podejmie. Przykładowo można ruszyć Ogrodnika, wylosować nowy kafelek ogrodu lub dociągnąć nową kartę celu z dowolnego stosu. Gra toczy się do momentu, aż któryś uczestnik ogłosi wykonanie 7 kart celów. Wtedy następuje liczenie punktów za zrealizowane zadania i ogłoszenie zwycięzcy!

„Takenoko” to mistrzowsko wydana gra- świetne grafiki, porządne kafelki, pełne szczegółów figurki! A proste zasady czynią z niej niesamowicie grywalną przygodę dla całej rodziny. Odwiedź cesarską posesję, nakarm Pandę i ciesz się niezliczoną ilością dróg do zwycięstwa! Może to właśnie Twoja strategia przypadnie do gustu Cesarzowi i zostaniesz mianowany nadwornym Ogrodnikiem?

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Rebel (44x68 mm) Mini European 100 sztuk
    Koszulki Rebel (44x68 mm) Mini European 100 sztuk
    liczba sztuk: 1
  • Koszulki Rebel (44x68 mm) Premium Mini European 100 sztuk
    Koszulki Rebel (44x68 mm) Premium Mini European 100 sztuk
    liczba sztuk: 1

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2014-11-17 18:16:52