Dylematy
Pudełko wymiary
9 x 13.5 x 4 cm
9 x 13.5 x 4 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
5.19
Producent
Rebel
Kategorie
Dla dorosłych (Mature / Adult)
Imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
13888
Ocena na BGG
5.19/10 na 95 głosy
Nazwa oryginalna
Moral Dilemma
Mechaniki
Głosowanie (Voting)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 4 do 15 osób
Rok premiery
2015
Rok wydania
2015
Pudełko zawiera
*30 kart głosów
*6 kart trybów rozgrywki
*1 karta kompasu moralnego
*15 dwustronnych kart punktów
*55 kart lekkich dylematów
*55 kart średnich dylematów
*55 kart ciężkich dylematów

Opis

Nietypowa gra imprezowa. Dylematy to tytuł przeznaczony dla osób (raczej) dorosłych!


Gra stawiać nas będzie przed naprawdę trudnymi wyborami, pełnymi moralnych rozterek. Przeniesiemy się z nią w czasie, w tył i w przód. Przeżyjemy apokalipsę lub sami ją wywołamy. Poznamy sławnych ludzi, bądź sami staniemy się popularni. Czy wystarczy Ci sił by to wszystko przeżyć? Dylematy to tylko gra, ale możliwe, że każe Ci podjąć najtrudniejsze decyzje w Twoim życiu!

Uczestnicy zasiadają w kręgu. Każdemu rozdajemy karty głosowania („A” i „B”). Losowo wybrany pierwszy gracz dobiera dylemat i czyta treść karty. Np. „Cofasz się w czasie, by odwiedzić Lincolna. Niestety, podczas „lądowania” Twoja maszyna miażdży Lincolna… A) Korzystasz ze swojej wiedzy by wcielić się w Lincolna i zachować linię czasu (wiedząc, że zostaniesz zastrzelony) lub B) Zostawiasz liścik z przeprosinami i lecisz zobaczyć dinozaury. Gracze muszą zmierzyć się z takimi Dylematami, odpowiadając „A” lub „B”. Narrator danej tury, musi oszacować jak zagłosuje grupa (jaki podejmie wybór). Zdobywa punkt za poprawne obstawienie. Celem gry jest zdobycie 5 punktów, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by grać dalej .

Dylematy są na tyle fenomenalne, że zaraz po przeczytaniu wśród grających rozpoczyna się dyskusja- poważna, ostra, a czasem prześmiewcza. Poznaj swoich znajomych z zupełnie innej strony. Przekonaj się jak zareagują na nieszczęścia, absurd życia, albo czy uratują Cię z apokalipsy zombie. Gra posiada mnóstwo wariantów, z kompasem moralnym, ze zmieniającym się układem kart, zapewniającymi ciągle nowe, niepowtarzalne Dylematy.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-04-28 14:40:49