Termity
Pudełko wymiary
27.5 x 27.5 x 5.5 cm
27.5 x 27.5 x 5.5 cm
Waga około
1.1 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 45 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Fréderic Moyersoen

Opis

Broń kopca!

Oto prawdziwa wojna w miniaturowym świecie- świecie owadów. "Termity" to gra wojenna dla 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 10 lat. Chociaż ma ona proste zasady, są one niezwykłą podpuchą! "Termity" to prawdziwie ciężki tytuł strategiczny, pozbawiony losowości. I chociaż wprowadzić nowych graczy można w 2 minuty- długi czas minie zanim będą w stanie sami obronić swoje Królowe.


"Termity" rozpoczynamy od umieszczenia planszy na środku stołu. Gracze wybierają (lub losują) jeden z czterech dostępnych rojów. Wszystkie mają taką samą ilość żetonów, chociaż stosunek poszczególnych owadów na nich się różni (niebiescy posiadają więcej Robotnic, czerwoni Żołnierzy itp.). Następnie umieszczane są na planszy Kopce w określonym kolorze. Gotowi? Każdy bierze swoje zasłonki i ze stosu Roju dobiera 3 Żetony. "Termity" przebiegają w dwóch fazach- pierwszą jest rozmnażanie. Gracz może umieścić na planszy, w dowolnym nie zajętym miejscu jeden z żetonów zza zasłonki. Druga część tury to ruch. Założenie jest takie, że wszyscy ruszają się o jeden, ale! Robotnice przemieszczają się o dwa, natomiast owady latające o trzy pola. Gdy owad skończy ruch na przeciwniku (żetonie cudzego roju) następuje walka. Porównywane są siły owadów walczących, oraz żetonów stykających się z walką- silniejszy wygrywa :) podobnie przebiega atak na Kopiec. Jeśli stykające się z nim owady mają siłę wyższa niż obrona termitiery gracz prowadzący armie atakującą zgarnia kopiec jako swoje punkty. Gra kończy się w momencie gdy na planszy pojawią się wszystkie owady- zwycięstwem osoby z największą wartością na zdobytych kopcach!

Ćwicz by zostać mistrzem strategii! Zasad gry "Termity" nauczymy się w ciągu kilku minut. Do zwycięstwa dojdziemy tylko poprzez doświadczenie! Gotowy jesteś na takie wyzwanie? Autor gry (twórca "Sabotażysty") zadbał o różnorodność rojów, piękne wykonanie, oraz entomologiczne ciekawostki w instrukcji :) "Termity" do boju!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-11-24 20:23:33