Zapraszamy do Podziemi
Pudełko wymiary
10 x 15 x 4 cm
10 x 15 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.54
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
2 Pionki
Kategorie
blef (Bluffing)
gra karciana (Card Game)
fantasy (Fantasy)
walka (Fighting)
Pozycja na BGG
1471
Ocena na BGG
6.54/10 na 14317 głosy
Nazwa oryginalna
Welcome to the Dungeon
Mechaniki
zakładanie się (Betting and Bluffing)
pamięć (Memory)
eliminacja graczy (Player Elimination)
igranie z losem (Push Your Luck)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2015
Autor
Masato Uesugi
Pudełko zawiera
* 3 kart Potworów
* 4 karty Pomocy
* 4 żetony Bohaterów
* 24 żetony Ekwipunku
* 8 kart Sukcesu
* instrukcja

Opis

Subtelna gra o tchórzostwie!

Oto minigra przygodowa oparta o mechanikę blefu "Zapraszamy do Podziemi". Prosta, pełna satyrycznych rysunków zabierze nas do mrocznego, chłodnego lochu, w którym.... no właśnie! Czy będziemy w stanie z niego wyjść? :) Chociaż zadajmy sobie inne pytanie. Czy jak już stoimy na progu ciemności czy wystarczy nam odwagi by w nią wejść?!


"Zapraszamy do podziemi" to tytuł dla 2 do 4 osób w wieku, co najmniej 10 lat. Gracze wspólnie decydują, którym z czterech bohaterów chcą stanąć na progu lochu i układają płytki jego ekwipunku na środku, wraz z jego podobizną. Śmiałkowie po kolei będą dociągali wierzchnią kartę z talii potworów i dokonywali jednego z dwóch wyborów. Albo umieszczą bestię w lochach, albo odrzucą kartę wraz z jednym elementem ekwipunku. W swoim ruchu, gracz może zdecydować, że nie dociąga karty i pasuje (co znaczy, wziął nogi za pas i uciekł!). Ostatnia osoba, która nie spasowała musi wcielić się w postać, wejść do lochu i rozegrać końcową fazę gry "Zapraszamy do Podziemi". Dociąga on po kolei karty z talii potworów dorzuconych do lochów w trakcie rozgrywki. Sprawdza czy zabija bestię- porównując swoją siłę z potęgą stwora. I tak rozpatruje każdą kartę. Jeśli pokona wszystkie potwory, otrzymuje 1 punkt (Drugi zapewni mu całkowite zwycięstwo). Jeśli potwory go... w lochach zatrzymają, odwraca kartę pomocy na ciemną stronę (jeśli przegra po raz drugi, zupełnie odpada z zabawy).

Bardzo prosta gra, o skrajnych emocjach! Niczego nie możesz być pewien! A jeśli Cię podpuszczają, bo wiedzą, że kryje się tam przedwieczne zło? A może to tylko zgrywy i w lochach nie ma nic strasznego? Ta minigra, zapewni sporo zabawy, na imprezie czy w przerwie między poważniejszymi tytułami. Czy jesteś subtelnym tchórzem, czy otwarcie wyrażasz swoje tchórzostwo- "Zapraszamy do podziemi"!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-11-27 15:55:44