Na sprzedaż
Pudełko wymiary
15 x 15 x 4 cm
15 x 15 x 4 cm
Waga około
0.4 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
2 Pionki
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 3 do 6 osób
Czas gry
od 15 do 25 min.
Rok premiery
1997
Rok wydania
2016
Autor
Stefan Dorra
Pudełko zawiera
* 30 kart nieruchomości
* 30 kart czeków
* 84 żetony monet
* instrukcja

Opis

Kup dom swoich marzeń... by go korzystnie sprzedać!

Oto dynamiczna gra licytacyjna dla całej rodziny. "Na Sprzedaż" zmienia graczy w handlarzy nieruchomości, którzy dzięki nieprzeniknionej twarzy pokerzysty będą próbowali zarobić górę pieniędzy za obrót Zamkami, Pałacami, Igloo oraz kartonami. Znajomość rynku i potrzeb konsumentów jest ważna- ale tu liczy się spryt oraz wyczucie chwili. Sprawdzisz się jako handlarz? Czy sam wylądujesz w Kartonie?

"Na Sprzedaż" przeznaczona jest dla grona 3 do 6 osób, w wieku, co najmniej 10 lat. Celem zabawy jest zgromadzenie jak największej fortuny (w wekslach!). W pudełku znajdziemy talię nieruchomości (z numerkami od 1 do 30) i talię weksli (od 0 do 15 000 $) "Na sprzedaż" podzielona jest na dwa etapy. W każdym będziemy wykorzystywać inną talię. Rozpoczynając grę, każdy pobiera tyle samo monet z banku. Następnie z Talii Nieruchomości odsłaniane jest tyle kart ilu graczy zasiada przy stole. Gracze będą się licytować, podbijając stawkę daną przez przeciwnika, albo pasując. Jeśli ktoś wybierze drugą opcję- zgarnia ze stołu Dom z najniższym numerem- a sumę przeznaczoną na licytację dzieli na pół. Jedną cześć zostawia sobie, drugą płaci do banku. Wygrana osoba otrzymuje najwyższą wartość na stole, a do banku zwraca całą sumę przeznaczoną na licytację. Gdy Talia Nieruchomości się wyczerpie przechodzimy do drugiego etapu gry "Na Sprzedaż". Z Talii Weksli odsłaniamy tyle kart ilu jest graczy, a każdy handlowiec wystawia kartę Domu (zakupioną w poprzedniej fazie). Teraz właściciel najwyższej karty Nieruchomości wybiera sobie weksel. Następnie czynności wykonują osoby z mniejszymi wartościami zagranych kart. Wykładanie weksli kontynuujemy, aż wyczerpie się talia. W tym momencie kończy się gra "Na Sprzedaż"- a osoba z najwartościowszymi wekslami wygrywa!

Gotów na dreszczyk emocji? Do "Na sprzedaż" szybko przekonasz znajomych. Wyjaśnienie zasad nowym graczom to minuta! Obrót pieniądzem nie jest nikomu obcy- a koncepcja "kup tanio, sprzedaj drogo" to główne motto zabawy. Czujne oko i wyczucie chwili mogą zapewnić Ci bogactwo nawet jeśli jesteś w posiadaniu Igloo i Kanału Ściekowego- zaskocz konkurencje! Oto piękne, zadbane, wygodne i energooszczędne zamczysko- dom marzeń- a co najważniejsze jest "Na sprzedaż"!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Rebel (61x112 mm) French Tarot 100 sztuk
    Koszulki Rebel (61x112 mm) French Tarot 100 sztuk
    liczba sztuk: 1

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-03-25 12:26:54