Antike II
Pudełko wymiary
28 x 39.5 x 5 cm
28 x 39.5 x 5 cm
Waga około
2 kg
Ocena
7.5
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Kategorie
Starożytność (Ancient)
Cywilizacyjna (Civilization)
Walka (Fighting)
Żeglarstwo (Nautical)
Rozbudowa terytorium (Territory Building)
Pozycja na BGG
1110
Ocena na BGG
7.5/10 na 1099 głosy
Nazwa oryginalna
Antike II
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Control / Area Influence)
ruch po obszarach (Area Movement)
Notice: Undefined offset: 2813 in /home/sklep/public_html/am76/encyklopedia/gra_planszowa.php on line 140 Notice: Undefined offset: 2813 in /home/sklep/public_html/am76/encyklopedia/gra_planszowa.php on line 140 ()
Wydanie
niemieckie
Instrukcja
niemiecka, angielska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 3 do 6 osób
Czas gry
od 90 do 120 min.
Edycja
2
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Mac Gerdts

Opis

Antyczne narody budują miasta, konstruują świątynie, żeglują po morzach i rozwijają naukę. Legiony oraz galery zdobywają nowe terytoria i bronią swych narodów przed niebezpiecznymi wrogami. Gra zawiera dwie plansze, na których gracze mogą wybierać spomiędzy Greków, Rzymian, Germanów, Fenicjan, Kartagińczyków, Persów, Arabów, Egipcjan i Babilończyków.

Każdy naród stara się zdobyć antycznych królów, naukowców, strategów, obywateli i żeglarzy. Pierwsza nacja, która uzyska ustaloną liczbę owych osobistości, wygrywa grę. Poprowadź jedną z tych cywilizacji do zwycięstwa! Strzeż się jednak wrogów, którzy chcą podbić ci miasta i zniszczyć twoje świątynie!

Antike jest szybką grą strategiczną o wielu wariantach, lecz dość prostych zasadach.  Wygrana nie zależy od szczęścia w kartach czy kościach, lecz od umiejętności strategicznego planowania i przekonującej dyplomacji.

Antike II to ulepszona edycja Antike z 2005 roku. Przede wszystkim oznacza to ulepszenie dotychczasowych zasad gry i dodanie do niej paru istotnych elementów (kart, map).

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-04-02 08:17:20