Kanban: Driver's Edition
Waga około
1.7 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Wydanie
angielskie
Instrukcja
angielska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 90 do 120 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2014
Autor
Vital Lacerda

Opis

"Kanban" - lub 看板, japońskie słowo oznaczające billboard - jest terminem dla wizualnych wskazówek, które mogą być użyte w wydajnej linii produkcyjnej, aby przyspieszyć i ułatwić przepływ pracy. Sygnały te dostarczają pracownikom tego, czego potrzebują, tam, gdzie ich potrzebują, kiedy potrzebują, aby stworzyć system produkcji just-in-time (JIT).

Tło dla gry Kanban: Automotive Revolution to linia montażowa. Gracze są ambitnymi menedżerami, którzy starają się zaimponować zarządowi, aby osiągnąć jak najwyższą pozycję w firmie i zabezpieczyć swoją karierę. Dzięki promocjom dostaniecie więcej miejsca na przechowywanie cennych materiałów i większy prestiż, aby przyspieszyć rozwój. Poprzez solidne zarządzanie, musisz starać się błyszczeć obok swoich rówieśników. Musisz zarządzać dostawcami i dostawami, ulepszać części samochodowe, wprowadzać innowacje - wszystko, aby pozostać w czołówce. Musisz mądrze wybierać projekty, które powinieneś zacząć, wybierając tylko te, które dadzą ci przewagę.

W trakcie gry możesz przekonać zarząd i ofertę fabryczną, aby pomóc Ci opracować i ulepszyć części samochodowe. Korzystasz ze sprytnych dostawców zewnętrznych i ograniczonych zasobów fabrycznych, aby odpowiednio dobrać potrzebną część, gdy dostawcy będą mieli problemy. Ponieważ fabryka musi działać z optymalną wydajnością, produkcja nie czeka na ciebie ani na błędy.

Podobnie jak sam proces, Kanban: Automotive Revolution okazuje się być innowacyjny i satysfakcjonujący. Mechanizmy gry ściśle związane z tematem produkcji samochodów obejmują:

  • Menadżer fabryki z dwoma trybami gry ("miła" lub "średnia"), oferująca przyjazne lub bardziej konkurencyjne środowisko gry.
  • Dwa niezależne zegary gracza - fabryczny cykl produkcyjny i zegar tygodnia pracy - zapewniają napięcie w czasie gry, uruchamiają fazę pośredniego punktowania i uwzględniają warunki końcowe gry.
  • Symulacja fabrycznej linii montażowej z przestrzennym ruchem point-to-point dodaje element do gry, który wymaga optymalnego czasu.
  • Dział projektowania i innowacji, wykorzystywany do manipulowania wartością różnych modeli samochodów i ulepszeń komponentów produkowanych w fabryce, napędza ekonomię gry.
  • Szkolenia wydziałowe i ścieżki certyfikacyjne zapewniają graczom środki do bardziej wydajnego działania.

Kanban: Automotive Revolution to czysta gra Euro, która koncentruje się na ekonomii i zarządzaniu zasobami, co stawia Cię w fotelu kierowcy całego zakładu produkcyjnego, ścigając się na najwyższym poziomie.

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2019-05-14 13:42:15