Pan tu nie stał!
Pudełko wymiary
20 x 20 x 4.5 cm
20 x 20 x 4.5 cm
Waga około
0.5 kg
Ocena
6.17
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Egmont
Kategorie
gra karciana (Card Game)
Pozycja na BGG
4134
Ocena na BGG
6.17/10 na 2183 głosy
Nazwa oryginalna
Great Wall of China
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
zarządzanie ręką (Hand Management)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 30 do 30 min.
Edycja
1
Rok premiery
2006
Rok wydania
2012
Autor
Reiner Knizia
Nazwa oryginalna
Great Wall of China
Ocena na BGG
6.19
Pozycja na BGG
3237
Poziom trudności
1.86 na 5
Pudełko zawiera
*100 kart kolejkowiczów
*36 towarów
*4 sklepy
*5 kart pomocy
*instrukcja

Opis

Drodzy Obywatele- Reiner Knizia w kolejce po składak!

Musimy być szybcy, bo takie rarytasy jak cukier, bambosze na zimę, czy kawa zbożowa w mgnieniu oka znikają ze sklepowych półek. I o tym właśnie jest gra „Pan tu nie stał!”. Stworzona przez wybitnego niemieckiego autora gier planszowych, przeniesiona na polski grunt PRL’u, sprawi dużo radości, zarówno starszym jak i młodszym! Zasady są wyjątkowo proste, ale manipulacja kartami i utrzymanie się w kolejce do prostych już nie należą…

„Pan tu nie stał!” to kolejkowe przepychanki dla dwóch do pięciu uczestników, w wieku co najmniej 10 lat. Przygotowanie i rozłożenie sklepów i towarów na półkach podpowiada instrukcja. Każdy z otrzymuje zestaw taki samych kart, który przetasowany układa przed sobą, jako talię dobierania. Rozpoczynamy z 5 kartami na ręku- gotowi do oblegania sklepów? „Pan tu nie stał!” przebiega w turach. Gdy przyjdzie kolej na nas sprawdzamy naszą przewagę w kolejce do danego sklepu. Jeśli mamy przewagę możemy zabrać wybrany towar (ale uwaga! Kolejkowicze wtedy wrócą do domu!). Jeśli nie mamy dwie inne akcje do wyboru. Albo dobieramy nowego kolejkowicza z talii, albo wykładamy go z „ręki” do kolejki. Warto brać pod uwagę różne zdolności i wartości ludzi na kartach- sprytne ich rozmieszczenie zapewni nam zwycięstwo!

„Pan tu nie stał!” swoją prostota wciąga i nowych graczy i starych wyjadaczy planszówkowych- któż nie chciałby mieć składaka, albo papieru toaletowego? Zdobądź go dla siebie i zapunktuj. Grę na pewno warto wyciągnąć na spotkaniach rodzinnych i ze znajomymi- szybko się tłumaczy, a zabawa przy przepychaniu się do sklepu jest nie do opisania!

Nagrody i wyróżnienia

  • Świat przyjazny dziecku
    Świat przyjazny dziecku ()
    2013 (miejsce 1)

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2012-06-18 12:55:38