Circadians: Nowy Świt
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 9 cm
29.5 x 29.5 x 9 cm
Waga około
1.7 kg
Ocena
7.57
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Portal
Kategorie
kości (Dice)
science Fiction (Science Fiction)
eksploracja przestrzeni kosmicznej (Space Exploration)
Pozycja na BGG
863
Ocena na BGG
7.57/10 na 3004 głosy
Nazwa oryginalna
Circadians: First Light
Mechaniki
--------- (Contracts)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
--------- (Events)
ukryte informacje (Secret Unit Deployment)
zbiory zasobów (Set Collection)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
umieszczenie pracowników z kostkami (Worker Placement with Dice Workers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 1 do 4 osób
Czas gry
od 60 do 90 min.
Rok premiery
2019
Rok wydania
2023
Autor
S J Macdonald
Nazwa oryginalna
Circadians: First Light
Ocena na BGG
7.59
Pozycja na BGG
867
Poziom trudności
3.44 na 5
Pudełko zawiera
*1 plansza Portu Kosmicznego
*6 plansz Stanowisk
*3 plansze Frakcji
*1 plansza Negocjacji
*14 kart Liderów (54x86mm)
*12 znaczników Incydentu
*36 kart Kontraktów (43x65mm)
*20 kart Schematów (43x65mm)
*16 kart Wydarzeń (43x65mm)
*4 Zasłonki
*4 Bazy Badawcze
*1 plansza Planety
*18 żetonów Statków
*15 żetonów Farm
*1 żeton Statku Ul Kah Tala
*1 żeton Farmy Sunari
*6 żetonów Skrytek z Klejnotami
*3 żetony Rozwoju
*1 żeton Wydarzenia Renzo
*1 żeton Sala
*52 Kości (po 13 na gracza)
*4 Żniwiarki (po 1 na gracza)
*50 Znaczników Wody
*40 Znaczników Alg
*30 Znaczników Energii
*30 Znaczników Klejnotów
*1żeton Radia
*Instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Circadians

Opis

Gra euro wykorzystująca mechanikę planowania akcji i zarządzania kośćmi w futurystycznym świecie eksploracji pozaziemskiej cywilizacji, zaprojektowana przez S.J. Macdonalda (Wędrowcy znad Południowego Tygrysu oraz Architekci, Paladyni i Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa). Oddaleni o lata świetlne od domu Circadianie, osławieni ziemscy eksploratorzy, odkryli nową planetę wypełnioną inteligentnymi formami życia. Musimy zrobić co tylko można, aby utrzymać pokój, respektując nowy świat i jego gospodarzy. Mamy rozpocząć negocjacje z 3 tutejszymi klanami, aby zyskać ich łaski i gwarancje naszego bezpieczeństwa, oraz zgromadzić próbki organiczne. To dla nas wszystkich nowy teren, ale musimy być odważni i pomysłowi. Przyszłość Circadian od tego zależy.

Gra euro wykorzystująca mechanikę planowania akcji i zarządzania kośćmi w futurystycznym świecie eksploracji pozaziemskiej cywilizacji, zaprojektowana przez S.J. Macdonalda (Wędrowcy znad Południowego Tygrysu oraz Architekci, Paladyni i Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa). 

 

Planeta Ryh

Oddaleni o lata świetlne od domu Circadianie, osławieni ziemscy eksploratorzy, odkryli nową planetę wypełnioną inteligentnymi formami życia. Musimy zrobić co tylko można, aby utrzymać pokój, respektując nowy świat i jego gospodarzy. Mamy rozpocząć negocjacje z 3 tutejszymi klanami, aby zyskać ich łaski i gwarancje naszego bezpieczeństwa, oraz zgromadzić próbki organiczne. To dla nas wszystkich nowy teren, ale musimy być odważni i pomysłowi. Przyszłość Circadian od tego zależy.

Cel gry

W samodzielnej grze Circadians: Nowy Świt waszym celem jest poprowadzenie zespołu badaczy na niedawno odkrytej planecie Ryh. Będziecie zarządzać swoją załogą (kośćmi), aby eksplorować planetę, pozyskiwać surowce, handlować, budować ulepszenia swoich baz badawczych, konstruować wynalazki, a także negocjować z tubylcami. 

Tajne planowanie akcji

Na początku rundy, ukryty za zasłonką, przerzucisz swoje kości i zaplanujesz ich wykorzystanie w danej rundzie. To twój tajny plan.

Kości to robotnicy

Będziesz je wystawiać w swojej bazie lub na wspólne, mocno ograniczone, pola akcji na planecie. Liczba oczek na kości decyduje o tym, gdzie możesz ich użyć oraz z jakim skutkiem.

W bazie i na planecie

Twoje kości na Farmach wytworzą surowce na kolejną rundę. Te wysłane na planetę mogą sterować jej eksploracją, handlować, pozyskiwać nowych Robotników z Akademii, kupować Statki i Farmy, czy negocjować z tubylcami. 

 

:

  • Przydatne przedmioty

Realizuj karty Kontraktów dla ich cennych trwałych umiejętności oraz możliwości punktowania na koniec gry. To ważny element budowania strategii.

  • Asymetryczni Liderzy

Każdy gracz dysponuje Liderem, który daje jedną prostą ale silną przewagę nad resztą graczy. W połączeniu z kartami Kontraktów stworzy on unikalną kombinację budowy silniczka.

  • Oryginalny świat

Nowy Świt wprowadza swój własny futurystyczny świat eksploracji kosmosu. Poznaj przedstawicieli odległych cywilizacji i zanurz się w odkryciach dalekiej przyszłości. 

  • Sztuczna Inteligencja

Zagraj solo przeciwko jednemu z 4 różnych przeciwników SI lub dodaj go do rozgrywki wieloosobowej. Decyzje SI oparte są na prostej talii kart, ale dobrze zastępują prawdziwego gracza.

  • Druga edycja gry

Polska edycja zawiera drugie wydanie gry - z dodatkiem Allies, odświeżoną szatą graficzną i instrukcją, jak również powiększonym pudełkiem. 

 

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2023-09-28 10:19:56