Android: Netrunner LCG - Studium w Szumie
- Pudełko wymiary
- 6.5 x 11 x 2.5 cm
- Waga około
- 0.1 kg
- Producent
- Galakta
- Wydanie
- polskie
- Rok premiery
- 2013
- Rok wydania
- 2013
- Pudełko zawiera
- *karty 61-80 z cyklu Genesis (po 3 kopie)
Opis
Czwarty Pakiet Danych Cyklu Genesis.
Jak zwizualizowałbyś szum? Dla mnie to złodzieje grasujący po sieci w zwolnionym tempie, ich zakłócone skoki, podczas których pełzają ścieżkami, które dla nich wytyczyliśmy. Nawet najlepsze systemy ochrony nie powstrzyma tych kryminalistów i ich działań, ale możemy skierować ich w miejsca, które sami wybierzemy.”
- H.O. Murakami, Dział projektów sieciowych Jinteki
„New Angeles. Łodyga. Heinlein. Wszystkie istnieją z jednego powodu – bo zdecydowaliśmy, by je zbudować.”
- raport akcjonariuszy Weyland Consortium
Zwiększając liczbę dostępnych kart lodu, lodołamaczy i sprzętu, 20 nowych kart (po 3 kopie każdej) zawartych w rozszerzeniu Studium w Szumie zaostrza cybernetyczne zmagania i sprawia że stają się formą sztuki. Żadna z frakcji nie zadowoli się już powolnym zastawianiem sideł czy łamaniem podprogramów, ponieważ będzie zmuszona zwrócić uwagę na upływ czasu. Równie ważne co czas będą także umiejętność przewidywania zagrań przeciwnika i wykorzystania możliwości wywierania presji czasowej.
Studium w Szumie pozwoli korporacjom na zmianę definicji udaremniania wysiłków runnerów. Nowe projekty bezpieczeństwa odciągną uwagę runnerów od innych, bardziej wartościowych. Haas-Bioroid otrzyma Klepsydrę – lód, dzięki któremu możliwe będzie pozbawienie runnera wszystkich pozostałych mu klików, co znacząco utrudni mu rozgrywkę. Tymczasem projektanci oprogramowania Jinteki zaprojektowali lód, który pozwala grać na zwłokę i kierować runnera w ślepe zaułki, zamiast pozbawiać go klików.
Strategia Jinteki jest nieco ekscentryczna. Zamiast pozbawiać ataki siły uderzeniowej, Jinteki woli skierować je na swoje serwery przedstawiające niewielką wartość. Dlatego właśnie ich najnowszy lód – Ropucha – to Deflektor w którym drzemie naprawdę złowieszczy potencjał.
W grze Android: Netrunner niemożliwe jest stworzenie zamka którego ktoś nie zdoła złamać, drzwi których nie da się otworzyć, czy ściany nie do przebicia. Podczas gry inne korpy wykorzystują swoje zasoby finansowe do umacniania swoich barier ochronnych, Jinteki zauważyło, że runnerzy charakteryzują się pewną wrodzoną ciekawością, którą mogą wykorzystać na swoją korzyść. Nie stara się powstrzymać runnerów, a jedynie skierować ich na serwery które wybierze, zawierające pułapki lub zawierające lód, którego runner po prostu nie będzie mógł złamać. Zamiast do serwera z projektem, Ropucha może poprowadzić runnera do mało wartościowych Archiwów czy stosunkowo nieważnych aktywów.
Oczywiście, pomimo tego że za niewielką cenę otrzymujemy dość wysoką siłę, podprogram Ropuchy może zostać złamany, dlatego warto rozważyć przygotowanie talii w taki sposób, by mieć możliwość zwiększenia jej siły aby powstrzymać nadgorliwych runnerów.
Nagrody i wyróżnienia
Pliki i strony związane z grą
Akcesoria do gry
-
Koszulki FFG 63.5 x 88 mm 50 szt. Białe
liczba sztuk: 2 -
Koszulki FFG 63.5 x 88 mm 50 szt. Standard
liczba sztuk: 2 -
Koszulki Mayday 63.5 x 88 mm 50 szt - Standard Premium
liczba sztuk: 2 -
Koszulki Mayday 63.5 x 88 mm 100 szt. Standard
liczba sztuk: 1 -
Koszulki Mayday 63.5 x 88 mm 100 szt. Standard Ultra-Fit
liczba sztuk: 1
Gry z serii
-
Android: Netrunner LCG - Zestaw Podstawowy
samodzielna gra
Cena gry
-
AM76
42.00 PLN